Konveyör Sistemler

Elektrostatik toz boya tesisleri

Ertürk Makina, Troleyli (Webb) Tip Konveyör , Kardan Zincirli Tip Konveyör , Halatlı Tip Konveyör , Rulo Konveyör , Lastik Bantlı Konveyör , Yer Konveyör imalat ve projelendirmesi yapmaktadır.

Konveyör HattıSonsuz boy
14mm. Çelik özlü halat
Hat 60 NPI 80 NPI 100 NPI
Rutubete dayanıklı boya
Askı gövde 200 briner sifero veya Naylon 6 cam elyaflı
Askı makara sertleştirilmiş çelik
Askı taşıma kapasitesi azami 100 + 100 kg
Askı profilleri,eloksallı aliminyum veya plastik kaplama
Hız 0-30 mt/dk. Sabit veya hız ayarlı
Rulman 6203 Zx2, 6204 Zx2 yağlanabilir
Her hat arası 60cm ve üstü
Eğim azami 35 derece, dönüş 180 derece
Konveyör Sistemleri imalat ve montaj hatalarına karşı 10 yıl garantilidir.

Konveyör Çeşitleri
Troleyli (Webb) Tip Konveyör
Kardan Zincirli Tip Konveyör
Halatlı Tip Konveyör
Rulo Konveyör
Lastik Bantlı Konveyör
Yer Konveyör

KARDAN KONVEYÖR
Kardan tipi konveyörler, kardan zincirinin, kılavuzlama rayları içerisinde x, y ve z eksenlerinde hareket ettirilmesi sistemine dayanır.
Sağlamlığının yanı sıra basit yapıda olması ve az bakım gerektirmesi nedeniyle tercih edilen konveyör sistemleridir. Sistemi gergide tutan gergi konstrüksiyonu ve yatay ile dikey dönüşler mevcuttur. Tahrik gücü, düşük AC akım motoru redüktör tipi istasyon ile sağlanmaktadır. Konveyör hızı, hız kontrol cihazı ile kumanda edilir.

WEBB TİPİ KONVEYÖRLER
Yan bakla, orta bakla ve pim olmak üzere, yüksek karbonlu çelikten sıcak dövme yöntemiyle imal edilmiş 3 parçadan oluşur. Zincir baklaları birbirlerine perçinsiz olarak bağlandığından, montajı ve sökülmesi oldukça kolaydır. troleyler, aralarına taşıyıcı lamaların bağlandığı ve üzerlerine rulmanların monte edildiği birbirine simetrik 2 gövdeden oluşur. Rulmanlar, 200°C sıcaklıkta çalışabilecek yapıda özel tip konveyör rulmanıdır. Gövdelerse, yüksek karbonlu çelikten sıcak dövme yöntemiyle imal edilmiştir. troley rulmanları, gövdeler üzerinde bulunan gresörlükler vasıtasıyla yağlanır.
Tahrik ünitesi vasıtasıyla hareket ettirilen zincirlerin üzerine monte edilen troleylerin, NPI profili ray üzerinde ilerleyerek asılan yükleri taşıması prensibiyle çalışır. Konveyör rayı yere sabitlenmiş ayaklı çelik mesnetler tarafından taşınmaktadır. Zincirler yapılarından dolayı, x ve y eksenlerindeki yatay hareketlerinin yanı sıra z ekseni üzerindeki düşey hareketlere de müsaittir.
Sağlamlığının yanı sıra basit yapıda olması ve az bakım gerektirmesi nedeniyle tercih edilen konveyör sistemleridir.
Sistemi gergide tutan gergi konstrüksiyonu ve yatay ve dikey dönüşler mevcuttur. Tahrik gücü, düşük AC akım motoru redüktör tipi istasyon ile sağlanmaktadır. Konveyör hızı, hız kontrol cihazı ile kumanda edilir.

WEBB KONVEYÖR TİPLERİ:
3'': Bu sistemler, zincir hatvelerinin 3'' e yakın olmasından dolayı bu isimle adlandırılırlar. Zincir üzerine monte edilen troleyler NPI 80 - 100 profil üzerinde hareket edebilirler. troleylerin birim yük taşıma kapasiteleri 140 Kg , zincirin kopma mukavemeti 11000 Kg'dır. troleyler, zincirlerin yalnız orta baklalarına bağlanabildiğinden ara mesafeleri 6'' ve katları olarak belirlenebilir..

Konveyör Uygulamaları
   
Konveyör Uygulamaları
Konveyör Uygulamaları
Konveyör Uygulamaları
Konveyör Uygulamaları